|
|
|
|||
|
|
|
|
| #1004, Miniature Bulb, Ba15d Base, 12.8 Volt, 0.94 Amp, 12 Watt, B6, SC Bayonet Base, 200 Hour | |
|---|---|
| $3.99 ea | |
| Product Code: | 1004-B6-Ba15d-12Watt-Clear-12Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 12 Volts |
| Amperage | .94 Amps |
| Common PN | 1004 |
| Base Type | Ba15d Bayonet 15mm Single Contact |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 12 Watts |
| Globe Shape / Size | B6 |
| Brightness | 12 MSCP |
| Diameter | .77" (20mm) |
| Overall Length | 1.75" (45mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 500 hours |
| Nominal Voltage | 12 Volts |
| Cross Reference | 1004 (Single Circuit), Ba15d, 12v, B6 |