|
|
|
|||
|
|
|
|
| #1007, 1007, 21/5 Watt, 12v 21/5w, LLB B1007, Harley Davidson, G18, G18.5, MINIATURE BULB Bay15d BASE, G6, G121, G121.5, 6.5 Volt, .5 Amp, G-6, Dual Contact (SC) Bayonet (Bay15d) Base, C-6 Filament Design, 6.0 MSCP, 1.44" Average Overall Length, 500 Average Rated Hours. | |
|---|---|
| $6.99 ea | |
| Product Code: | 1007-G6-Bay15d-21Watt-Clear-12Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 12 Volts |
| Amperage | 3.5/.5 Amps |
| Common PN | 1007 |
| Base Type | Bay15d Bayonet 15mm Dual Contact |
| No of Circuits | Dual |
| Wattage | 21/5 Watts |
| Globe Shape / Size | G6 (G18, G18.5) |
| Brightness | 21/5 MSCP |
| Diameter | .7" (121mm) |
| Overall Length | 1.5" (37mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 500 hours |
| Nominal Voltage | 12 Volts |
| Cross Reference | 1007 (Dual Circuit), #1007, 1007, 21/5 Watt, 12v 21/5w, LLB B1007, Harley Davidson, G18, G18.5 |