|
|
|
|||
|
|
|
|
| #1133 Miniature Bulb Ba15S Base, 6.2 Volt, 3.91 Amp, 24 Watt, RP-11, SC Bayonet Base, 200 Hour | |
|---|---|
| $3.99 ea | |
| Product Code: | 1133-RP11-Ba15s-25Watt-Clear-6Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 6.2 Volts |
| Amperage | 3.91 Amps |
| Common PN | 1133 |
| Base Type | Ba15s Bayonet 15mm Single Contact |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 25 Watts |
| Globe Shape / Size | RP11 |
| Brightness | 25 MSCP |
| Diameter | 1.42" (36mm) |
| Overall Length | 2.2" (57mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 300 hours |
| Nominal Voltage | 6 Volts |
| Cross Reference | 1133 |