|
|
|
|||
|
|
|
|
| #1154, 352, 1154, 1130, 1493 888, 11A-13465, Miniature Bulb, Bay15d Base, 6.4/7.0 Volt, 2.63/0.75 Amp, 16.57/5.25 Watt, S-8, DC Index Bayonet Base, 1,000 Hour | |
|---|---|
| $3.99 ea | |
| Product Code: | 1154-S8-Bay15d-17Watt-SW-6Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 6.9 Volts |
| Amperage | 2.6/.75 Amps |
| Common PN | 1154 |
| Base Type | Bay15d Bayonet 15mm Single Contact |
| No of Circuits | Dual |
| Wattage | 17/5 Watts |
| Globe Shape / Size | S8 (S25) |
| Brightness | 18/5 MSCP |
| Diameter | 1" (25mm) |
| Overall Length | 2" (50mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 1000 hours |
| Nominal Voltage | 12 Volts |
| Cross Reference | 352, 1154, 1130, 1493 888, 11A-13465 |