|
|
|
|||
|
|
|
|
| #1157A, 1016, 1034, 1076, 1077, 1130, 1158, 1493, 2057, 2357, 2397, 7528, 2F2112011 Wagner, 17916, Miniature Bulb Bay15d Base, 12.8/14.0 Volt, 2.1/0.59 Amp, 26.88/8.26 Watt, S8, DC Index Bayonet Base, 1,200/5,000 Hour | |
|---|---|
| $3.99 ea | |
| Product Code: | 1157A-S8-Bay15d-27Watt-Amber-12Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 12.9 Volts |
| Amperage | 2.1/.59 Amps |
| Common PN | 1157A |
| Base Type | Bay15d Bayonet 15mm Dual Contact |
| No of Circuits | Dual |
| Wattage | 27/8 Watts |
| Globe Shape / Size | S8 (S25) |
| Brightness | 36/10 MSCP |
| Diameter | 1" (25mm) |
| Overall Length | 2" (50mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 1200 hours |
| Nominal Voltage | 12 Volts |
| Cross Reference | 1157A (Dual Circuit), 1016, 1034, 1076, 1077, 1130, 1158, 1493, 2057, 2357, 2397, 7528, 2F2112011 Wagner, 17916 Bay15d |