|
|
|
|||
|
|
|
|
| #1184 Miniature Bulb Ba15d Base, 5.5 Volt, 6.25 Amp, RP-11, DC Bayonet Base, 100 Hour | |
|---|---|
| $6.99 ea | |
| Product Code: | 1184-RP11-Ba15d-35Watt-Clear-6Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 5.5 Volts |
| Amperage | 6.25 Amps |
| Common PN | 1184 |
| Base Type | Ba15d Bayonet 15mm Dual Contact |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 35 Watts |
| Globe Shape / Size | RP11 |
| Brightness | 35 MSCP |
| Diameter | 1.42" (36mm) |
| Overall Length | 2.2" (57mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 300 hours |
| Nominal Voltage | 6 Volts |
| Cross Reference | 1184 |