|
|
|
|||
|
|
|
|
| #1195, 1293 SC, 1195 SC, 1143 SC 37.5 watt - 3 amp - 12.5 volt - RP11, Miniature Bulb Ba15S Base, 12.5 Volt, 3 Amp, 37.5 Watt, RP-11, SC Bayonet Base, 300 Hour | |
|---|---|
| $5.99 ea | |
| Product Code: | 1195-RP11-Ba15s-37Watt-Clear-12Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 12.5 Volts |
| Amperage | 3 Amps |
| Common PN | 1195 |
| Base Type | Ba15s Bayonet 15mm Single Contact |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 37.5 Watts |
| Globe Shape / Size | RP11 |
| Brightness | 36 MSCP |
| Diameter | 1.42" (36mm) |
| Overall Length | 2.2" (57mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 1200 hours |
| Nominal Voltage | 12 Volts |
| Cross Reference | 1293 SC, 1195 SC, 1143 SC 37.5 watt - 3 amp - 12.5 volt - RP11 |