|
|
|
|||
|
|
|
|
| #1327, 1327, 1507, Miniature Bulb P15s30 Base, 12 Volt, 3 Amp, RP-11, DC Bayonet Base, 500 Hour | |
|---|---|
| $5.99 ea | |
| Product Code: | 1327-RP11-P15s30-38Watt-Clear-12Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 12 Volts |
| Amperage | 3 Amps |
| Common PN | 1327 |
| Base Type | P15s30 Bayonet 15mm Single Contact |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 38 Watts |
| Globe Shape / Size | RP11 |
| Brightness | 38 MSCP |
| Diameter | 1.42" (36mm) |
| Overall Length | 2.2" (57mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 500 hours |
| Nominal Voltage | 12 Volts |
| Cross Reference | 1327, 1507 |