|
|
|
|||
|
|
|
|
| #1680, 1680, 1129, 1619, 1680, Miniature Bulb Ba15s Base, 6V Volt, 4.1 Amp, 24.6 Watt,S8, SC Bayonet Base, 300 Hour | |
|---|---|
| $3.99 ea | |
| Product Code: | 1680-S8-Ba15s-13Watt-Clear-6Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 6.8 Volts |
| Amperage | 4.1 Amps |
| Common PN | 1680 |
| Base Type | Ba15s Bayonet 15mm Single Contact |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 25 Watts |
| Globe Shape / Size | S8 (S25) |
| Brightness | 35 MSCP |
| Diameter | 1" (25mm) |
| Overall Length | 2" (50mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 300 hours |
| Nominal Voltage | 6 Volts |
| Cross Reference | 1680, 1129, 1619, 1680 |