|
|
|
|||
|
|
|
|
| 1680 ba15s 30SMD Tower 6V | |
|---|---|
| $12.99 ea | |
| Product Code: | 1680-Ba15s-Tower-30led-SMD-6Volt |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Brightness | ![]() |
| Led Potential Power | 1 Watts |
| Common PN | 1029 |
| Base Type | Ba15s |
| No of Circuits | Single |
| No of Forward Leds | 5 |
| No of Side Leds | 25 |
| Total No of Leds | 30 |
| Diameter | 20mm |
| Overall Length | 52mm |
| Led Brand | Varies |
| Led Type | 3528SMD |
| Lens | SMD |
| Trade Name | Tower |
| Beam Angle | ![]() |
| Nominal Voltage | 6 Volts |
| Voltage Range | ![]() |
| Current Draw | ![]() |
| Cross Reference | P21W,1073,1093,1129,1141,1159,1295,1459,1619,1651,1680,2EI2011,Wagner 17635 |
| Heat Sink | No |
| Polarity Bias | ![]() |
| Canbus | ![]() |
| Actual Power | 1.08 Watts |
| Color Temp | Various |
| Wavelength | Various |