|
|
|
|||
|
|
|
|
| #1815, Miniature Bulb Ba9S Base, 14.0 Volt, .24 Amp, 3.36 Watt, T10, Miniature Bayonet, Ba9S Base, 2.0 MSCP C-2V Filament Design, 500 Average Rated Hours, 1.06" (26.90mm) Maximum Overall Length, 0.55" (14mm) Maximum Outer Diameter, 0.50" (12.70mm) Light Center Length (L.C.L.). | |
|---|---|
| $2.99 ea | |
| Product Code: | 1815-T10-Ba9s-3Watt-Clear-12Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 14 Volts |
| Amperage | .24 Amps |
| Common PN | 1815 |
| Base Type | Ba9s Bayonet 9mm Single Contact |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 3 Watts |
| Globe Shape / Size | T10 |
| Brightness | 4 MSCP |
| Diameter | .45" (10mm) |
| Overall Length | 1.1" (27mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 500 hours |
| Nominal Voltage | 12 Volts |
| Cross Reference | 1815 (Single Circuit), Ba9s, 12v, T10, T3-1/4 |