|
|
|
|||
|
|
|
|
| #194, 194 (Single Circuit), 12v, T10, T3-1/4, Miniature Bulb Glass Wedge Base, 14 Volt, 0.27 Amp, 3.78 Watt, T3-1/4 Miniature Wedge Base, 2.0 MSCP, C-2F Filament Design, 2,500 Average Rated Hours, 1.06" (26.80mm) Maximum Overall Length, 13/32" (10mm) Maximum Outer Diameter, 0.56" (14.20mm) Light Center Length (L.C.L.). | |
|---|---|
| $2.99 ea | |
| Product Code: | 194-T10-Wedge-4Watt-Clear-12Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 14 Volts |
| Amperage | .27 Amps |
| Common PN | 194 |
| Base Type | T10 Wedge 10mm |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 4 Watts |
| Globe Shape / Size | T10 |
| Brightness | 5 MSCP |
| Diameter | .45" (10mm) |
| Overall Length | 1.1" (27mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 500 hours |
| Nominal Voltage | 12 Volts |
| Cross Reference | 194 (Single Circuit), 12v, T10, T3-1/4 |