|
|
|
|||
|
|
|
|
| #210, Miniature Bulb, Ba15d Base, 6.5 Volt, 1.78 Amp, 11.57 Watt, B6 Double Contact Bayonet, BA15d Base, 15.0 MSCP, C-6, Filament Design, 100 Average Rated Hours, 1.75" Maximum Overall Length, 1.75" (44.45mm), Maximum Overall Length (M.O.L.), 0.75" (19mm) Maximum Outer Diameter (M.O.D.), 1.06" (26.92mm) Light Center Length (L.C.L). | |
|---|---|
| $3.99 ea | |
| Product Code: | 210-B6-Ba15d-12Watt-Clear-6Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 6 Volts |
| Amperage | 2 Amps |
| Common PN | 210 |
| Base Type | Ba15d Bayonet 15mm Single Contact |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 12 Watts |
| Globe Shape / Size | B6 |
| Brightness | 12 MSCP |
| Diameter | .77" (20mm) |
| Overall Length | 1.75" (45mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 500 hours |
| Nominal Voltage | 6 Volts |
| Cross Reference | 210 (Single Circuit), Ba15d, 6v, B6 |