|
|
|
|||
|
|
|
|
| #257, MINIATURE BULB BA9S BASE, 14.0 Volt, 0.27 Amp, G4-1/2, Miniature Bayonet, BA9S Base, C2-R Filament Design, 500 Average Rated Hours, 1.06" Maximum Overall Length. | |
|---|---|
| $2.99 ea | |
| Product Code: | 257-G4-1/2-Ba9s-3Watt-Clear-12Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 14 Volts |
| Amperage | .27 Amps |
| Common PN | 257 |
| Base Type | Ba9s Bayonet 9mm Single Contact |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 3 Watts |
| Globe Shape / Size | G4-1/2 |
| Brightness | 4 MSCP |
| Diameter | .6" (14mm) |
| Overall Length | 1.1" (27mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 500 hours |
| Nominal Voltage | 12 Volts |
| Cross Reference | 257 (Single Circuit), Ba9s, 12v, G4-1/2 |