|
|
|
|||
|
|
|
|
| #3010, 1096, 1460, 1468, 1630, 1631x, 1649, 2330, 3010, 3011, 3510, 3511, 11807, Miniature Bulb P15d30 Base, 6 Volt, 2.5/1.75 Amp, T15 Halogen, DC Bayonet Base, 500 Hour | |
|---|---|
| $5.99 ea | |
| Product Code: | 3010-T15-Halogen-P15d30-25Watt-SW-6Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 6 Volts |
| Amperage | 4/4 Amps |
| Common PN | 3010 |
| Base Type | P15d30 Bayonet 15mm Dual Contact |
| No of Circuits | Dual |
| Wattage | 25/25 Watts |
| Globe Shape / Size | T15 Halogen |
| Brightness | 25/25 MSCP |
| Diameter | .625" (15mm) |
| Overall Length | 2" (50mm) |
| Filament Design | Halogen |
| Life | 500 hours |
| Nominal Voltage | 6 Volts |
| Cross Reference | 1096, 1460, 1468, 1630, 1631x, 1649, 2330, 3010, 3011, 3510, 3511, 11807 |