|
|
|
|||
|
|
|
|
| LR576, WFT576, SFT576, GLB323, GLB185, LLB323, 323, 12012 S, 323, P36S, P22S, P323 Lucas, Phillips, Leuci, 12v, 45w, 48w, Spot, Fog Lamp Bulb, Triumph, Norton, Matchless, Volvo, Fiat, Alph Romeo, British Pre Focus, BPF, Clear Spot & Fog Lamp Bulb | |
|---|---|
| $19.99 ea | |
| Product Code: | 323-T9-P22s-48Watt-Clear-12Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 12 Volts |
| Amperage | 4 Amps |
| Common PN | 323 |
| Base Type | P22s Bayonet 22mm Single Contact |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 48 Watts |
| Globe Shape / Size | T9 |
| Brightness | 48 MSCP |
| Diameter | 1.12" (28mm) |
| Overall Length | 2.3" (64mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 500 hours |
| Nominal Voltage | 12 Volts |
| Cross Reference | LR576, WFT576, SFT576, GLB323, GLB185, LLB323, 323, 12012 S, 323, P36S, P22S, P323 Lucas, Phillips, Leuci, 12v, 45w, 48w, Spot, Fog Lamp Bulb, Triumph, Norton, Matchless, Volvo, Fiat, Alph Romeo, British Pre Focus, BPF, Clear Spot & Fog Lamp Bulb |