|
|
|
|||
|
|
|
|
| Lucas, LLB 326, 370, 414, 415, 446, 12volt 50 / 40 Watt, T9, P22d36 , Phillips, Leuci, 12v, 45w, 50w, Spot, Fog Lamp Bulb, Triumph, Norton, Matchless, Volvo, Fiat, Alph Romeo, British Pre Focus, BPF, Clear Spot & Fog Lamp Bulb | |
|---|---|
| $12.99 ea | |
| Product Code: | 326-T9-p22d-50Watt-Clear-12Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 12 Volts |
| Amperage | 4 Amps |
| Common PN | 326 |
| Base Type | P22d Bayonet 22mm Dual Contact |
| No of Circuits | Dual |
| Wattage | 50/40 Watts |
| Globe Shape / Size | T9 |
| Brightness | 50/40 MSCP |
| Diameter | 1.12" (28mm) |
| Overall Length | 2.3" (64mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 500 hours |
| Nominal Voltage | 12 Volts |
| Cross Reference | Lucas, LLB 326, 370, 414, 415, 446, 12volt 50 / 40 Watt, T9, P22d36 |