|
|
|
|||
|
|
|
|
| #3515, 3012, 3013, 4014, 3015, 3513, 3514, 3516, 6245Y, Miniature Bulb P15d30 Base, 12 Volt, 3/3 Amp, T15 Halogen, DC Bayonet Base, 500 Hour | |
|---|---|
| $5.99 ea | |
| Product Code: | 3515-T15-Halogen-P15d30-35Watt-Clear-12Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 12 Volts |
| Amperage | 3/3 Amps |
| Common PN | 3515 |
| Base Type | P15d30 Bayonet 15mm Dual Contact |
| No of Circuits | Dual |
| Wattage | 35/35 Watts |
| Globe Shape / Size | T15 Halogen |
| Brightness | 35/35 MSCP |
| Diameter | .625" (15mm) |
| Overall Length | 2" (50mm) |
| Filament Design | Halogen |
| Life | 500 hours |
| Nominal Voltage | 12 Volts |
| Cross Reference | 3012, 3013, 4014, 3015, 3513, 3514, 3516, 6245Y |