|
|
|
|||
|
|
|
|
| #393, BA20d, P20d, Miniature Bulb Ba20 Base, 6 Volt, 2.5/1.75 Amp, S11 Halogen, DC Bayonet Base, 500 Hour | |
|---|---|
| $4.99 ea | |
| Product Code: | 393-S11-Ba20-35Watt-Clear-6volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 6 Volts |
| Amperage | 3/3 Amps |
| Common PN | 393 |
| Base Type | Ba20 Bayonet 20mm Dual Contact |
| No of Circuits | Dual |
| Wattage | 35/35 Watts |
| Globe Shape / Size | S11 |
| Brightness | 35/35 MSCP |
| Diameter | 1.5" (35mm) |
| Overall Length | 2.8" (70mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 500 hours |
| Cross Reference | 393, Ba20d, P20d |