|
|
|
|||
|
|
|
|
| 6 Volt 147 259 285 447 555 W5W Wedge T10 5led 5050SMD 6 Volt Bulb | |
|---|---|
| $4.99 ea | |
| Product Code: | 555-T10-Wedge-5led-5050SMD-6Volt |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Brightness | ![]() |
| Led Potential Power | 0.1 Watts |
| No of Circuits | Single |
| No of Forward Leds | 1 |
| No of Side Leds | 4 |
| Total No of Leds | 5 |
| Diameter | 10mm |
| Overall Length | 32 mm |
| Led Brand | Varies |
| Led Type | 5050 SMD |
| Lens | None |
| Beam Angle | ![]() |
| Nominal Voltage | 6 Volts |
| Voltage Range | ![]() |
| Current Draw | ![]() |
| Cross Reference | 147,259,285,447,555,W5W,T10 Wedge |
| Heat Sink | No |
| Polarity Bias | ![]() |
| Canbus | ![]() |
| Actual Power | 0.06 Watts |
| Color Temp | Various |
| Wavelength | Various |