|
|
|
|||
|
|
|
|
| 6 Volt 16,79,84,86,79 T5 Wedge 1led Cob 6 Volt Bulb | |
|---|---|
| $2.49 ea | |
| Product Code: | 79-T10-Wedge-1led-Cob-6Volt |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Brightness | ![]() |
| Led Potential Power | 0.1 Watts |
| No of Circuits | Single |
| No of Forward Leds | 1 |
| No of Side Leds | 0 |
| Total No of Leds | 1 |
| Diameter | 5mm |
| Overall Length | 20 mm |
| Led Brand | Varies |
| Led Type | 5mm |
| Lens | Water Clear Cob |
| Beam Angle | ![]() |
| Nominal Voltage | 6 Volts |
| Voltage Range | ![]() |
| Current Draw | ![]() |
| Cross Reference | 16,79,84,86,T5,T1-1/4 Wedge |
| Heat Sink | No |
| Polarity Bias | ![]() |
| Canbus | ![]() |
| Actual Power | 0.06 Watts |
| Color Temp | Various |
| Wavelength | Various |