|
|
|
|||
|
|
|
|
| #A7278, A7278, Ba20s,P20s, 7309, 12227, Miniature Bulb Ba20 Base, 6 Volt, 2.5/1.75 Amp, S11 Halogen, DC Bayonet Base, 500 Hour | |
|---|---|
| $9.99 ea | |
| Product Code: | A7278-S11-Ba20-60Watt-Clear-12volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 12 Volts |
| Amperage | 5 Amps |
| Common PN | A7278 |
| Base Type | Ba20 Bayonet 20mm Single Contact |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 60 Watts |
| Globe Shape / Size | S11 |
| Brightness | 60 MSCP |
| Diameter | 1.5" (36mm) |
| Overall Length | 2.8" (70mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 500 hours |
| Cross Reference | A7278, Ba20s,P20s, 7309, 12227 |