|
|
|
|||
|
|
|
|
| #A7379, 6245B, Ba20d, P20d, Miniature Bulb Ba20d Base, 12 Volt, 3.5 Amp, S11 Halogen, DC Bayonet Base, 500 Hour | |
|---|---|
| $9.99 ea | |
| Product Code: | A7379-S11-Ba20d-45Watt-Clear-12volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 12 Volts |
| Amperage | 3.5 Amps |
| Common PN | A7379 |
| Base Type | Ba20d Bayonet 20mm Dual Contact |
| No of Circuits | Single |
| Wattage | 45 Watts |
| Globe Shape / Size | S11 |
| Brightness | 69 MSCP |
| Diameter | 1.5" (36mm) |
| Overall Length | 2.8" (70mm) |
| Filament Design | C6 |
| Life | 500 hours |
| Cross Reference | A7379, Ba20d,P20, 6245B |