|
|
|
|||
|
|
|
|
| #H6M Miniature Bulb Px15d30 Base, 6 Volt, 2.5/1.75 Amp, T15 Halogen, DC Bayonet Base, 500 Hour | |
|---|---|
| $5.99 ea | |
| Product Code: | H6M-T15-Halogen-Px15d30-25Watt-Clear-6Volt-Vintage |
| Availability: | In stock |
| Additional Information | |
|---|---|
| Voltage | 6 Volts |
| Amperage | 4/4 Amps |
| Common PN | H6M |
| Base Type | Px15d30 Bayonet 15mm Dual Contact |
| No of Circuits | Dual |
| Wattage | 25/25 Watts |
| Globe Shape / Size | T15 Halogen |
| Brightness | 25/25 MSCP |
| Diameter | 1" (25mm) |
| Overall Length | 2.25" (65mm) |
| Filament Design | Halogen |
| Life | 500 hours |
| Nominal Voltage | 6 Volts |
| Cross Reference | H6M, PX15d, P15d-25-1 |